Strona szkoły

Lorem Ipsum

Zimowe Wyzwanie InstaLogika - już teraz pracuj na drugie półrocze

Utworzono: niedziela, 20 grudzień 2020

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

W edukacji szykuje się nam długa zima, a w konkursie InstaLogik czekamy na ogłoszenie wyników II etapu. W konkursie InstaLogik w tym roku wzięło udział ponad 3400 uczniów, a konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym celem jest to, aby w przyszłym roku z każdej klasy w każdej szkole do konkursu przystąpiło kilka uczennic i kilku uczniów.

W związku z tym przygotowaliśmy dla wszystkich Zimowe Wyzwanie InstaLogika. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam przedstawiony projekt, a nauczyciele docenią Wasze zaangażowanie dodatkowymi ocenami.

Zimowe Wyzwanie InstaLogika jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, łącznie z dorosłymi i stanowi świetne przygotowanie do konkursów matematycznych i informatycznych. Można pracować samodzielnie, w grupie, z rodzicem, rodzeństwem lub nauczycielem. Co więcej - jest pomyślane tak, aby zarówno początkujący mógł odnieść pierwsze sukcesy, jak i najlepsi poczuli dreszczyk emocji. Zaangażowanie czasowe zależnie od chęci od pojedynczej godziny do wielu długich zimowych wieczorów i rozmyślań o każdej instrukcji.

Zimowe Wyzwanie InstaLogika trwa od 16 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021. Na koniec ogłosimy wyróżnienia, a dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli przygotujemy dyplomy uczestnictwa. W Zimowym Wyzwaniu InstaLogika wszyscy uczestnicy są wygranymi i tylko od nich zależy, jak daleko zajdą, prężąc swoje szare komórki w długie zimowe wieczory!

Na czym polega zimowe wyzwanie? Masz trzy karty z liczbami 1, 2, 3. Jedna jest zakryta. Widzisz tylko, 2, zakrytą kartę i 3. Czy uda ci się określić, jaka karta jest zakryta? Z pewnością. Ale czy uda ci się zapisać odpowiedni ciąg działań dla komputera robiący to za ciebie?

Zadanie to pojawiło się na II etapie konkursu InstaLogik w tym roku, a w zimowym wyzwaniu tworzysz rozwiązanie nie tylko dla trzech kart, ale również dla jednej, dwóch, czterech i pięciu. Wyróżnienia dostaną osoby lub zespoły, które zmuszą komputer do działania za pomocą jak najmniejszej liczby poleceń. Przewidujemy wyróżnienia dla różnych kategorii wiekowych, osobne dla uczniów podejmujących wyzwanie indywidualnie, a osobne dla zespołów. Nie musisz rozwiązywać wszystkich przypadków. Osobne wyróżnienia będą dla osób, które rozwiązały problem dla trzech kart, osobne dla czterech i pięciu.

Udział w Zimowym Wyzwaniu InstaLogika jest bezpłatny.

Nowych uczestników zapraszamy do rejestracji na stronie instalogik.pl (Można odzyskać dane do logowania lub utworzyć konto u p. B. Pierzchały)

Uczniowie biorący udział w tegorocznej edycji konkursu InstaLogik mają już dostęp do Wyzwania na swoich kontach uczniów.

Pozdrawiam,
Tomasz Stachowicz
www: instalogik.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
fb: fb.com/InstaKod

Komputer

Nasz komputer zachorował
Nie chce mi się zresetować
Płata figle, żarty stroi
Nawet myszka go się boi. (...)

Fragment wierszyka pani Agnieszki Galicy "Komputer zachorował"? (Można go w całości przeczytać na stronie: http://wierszykidladzieci.pl/inne/komputer-zachorowal.php )

Wirus

Wirus popsuł mi komputer,
Już komputer nie jest super!
Ale za to mam dobrego,
Mam kolegę prawdziwego!
Och! Ach! Och! Ach!
To najlepszy kumpel w grach!

("Mój kolega komputer" - Stanisław Karaszewski - http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2924)

Pracownia

Mamy teraz w szkole nową
Pracownię Komputerową. 
Czas nam szybko tu umyka,
Uczymy się znów języka!

("Komputery" - Jerzy Borowiec - http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2924)