Strona szkoły

Lorem Ipsum

Szóstka na I półrocze roku 2020/2021 r. - klasy 4 - 5 sp

Utworzono: poniedziałek, 21 grudzień 2020

Ocena celująca z informatyki klasy 4-5
Uczniowie mogą starać się o szóstki z informatyki przy założeniu, że średnia ocen cząstkowych wynosi powyżej 4,75 i wszystkie prace są zaliczone (nie ma 0)! Wykonanie zadań może także wpłynąć na podniesienie oceny semestralnej w przypadku średniej poniżej 4,75. Nadprogramowe plusy (kolor zielony), czyli powyżej trzech przechodzą na kolejny semestr :)
Proszę o założenie wspólnie z rodzicami konta na stronie code.org (niektórzy z Was już mają), strona jest Wam znana z „godziny kodowania” i wykonanie zadań według poniższych wskazówek.

Czas na wykonanie zadań i przesłanie zdjęć do 17.01.2020 r.

Warunek otrzymania oceny celującej lub podniesienia oceny na semestr! Należy przesłać zdjęcie strony podsumowującej (może być Print Screen), tak, aby były widoczne zielone kółeczka, pocztą Outlook lub na Teamsach.

Klasy 4
• Osoby, które mają 1 super plus – do wykonania 100 zadań z Kursu 2 na stronie code.org (oprócz lekcji 1,2,5,9,12,14,15,18), dopuszczalne dwa jasnozielone kółeczka.
• Osoby, które mają 2 super plusy – do wykonania 50 zadań z Kursu 2 na stronie code.org. (oprócz lekcji 1,2,5,9,12,14,15,18), dopuszczalne jedno jasnozielone kółeczko.
• Osoby, które nie mają super plusów wykonują cały Kurs 2 na stronie code.org (wszystkie zadania także te bez komputera), dopuszczalne trzy jasnozielone kółeczka.

Link do kursu 2: https://studio.code.org/s/course2

Klasy 5
• Osoby, które mają 1 super plus - do wykonania 106 zadań z Kursu 3 na stronie code.org (nie wliczają się lekcje 1,4,9,10,18,19,20), dopuszczalne dwa jasnozielone kółeczka.
• Osoby, które mają 2 super plusy - do wykonania 53 zadania z Kursu 3 na stronie code.org (bez lekcji 1,4,9,10,18,19,20) dopuszczalne jedno jasnozielone kółeczka.
• Osoby, które nie mają super plusów wykonają cały Kurs 3 na stronie code.org (wszystkie zadania także te bez komputera), dopuszczalne trzy jasnozielone kółeczka.

Link do kursu 3: https://studio.code.org/s/course3


Powodzenia.
Aneta Halibożek-Malecka


 

Komputer

Nasz komputer zachorował
Nie chce mi się zresetować
Płata figle, żarty stroi
Nawet myszka go się boi. (...)

Fragment wierszyka pani Agnieszki Galicy "Komputer zachorował"? (Można go w całości przeczytać na stronie: http://wierszykidladzieci.pl/inne/komputer-zachorowal.php )

Wirus

Wirus popsuł mi komputer,
Już komputer nie jest super!
Ale za to mam dobrego,
Mam kolegę prawdziwego!
Och! Ach! Och! Ach!
To najlepszy kumpel w grach!

("Mój kolega komputer" - Stanisław Karaszewski - http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2924)

Pracownia

Mamy teraz w szkole nową
Pracownię Komputerową. 
Czas nam szybko tu umyka,
Uczymy się znów języka!

("Komputery" - Jerzy Borowiec - http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2924)